Kadra

MGR. ŻANETA ROSŁON – dyrektor żłobka.
Ukończyła Studia I i II stopnia w WSP ZNP na kierunku pedagogika przedszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyła studia podyplomowe o kierunku marketing i zarządzanie oświatą . Rozwój dzieci to jej pasja, dlatego często uczestniczy w warsztatach i szkoleniach. Ważniejsze to: Rola adaptacji, a ułatwienie startu rodzicom i dzieciom, Praktyczne wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Nauczanie wielozmysłowe podstawą procesu indywidualizacji kształcenia, Gry edukacyjne stymulujące rozwijanie umiejętności matematycznych, Gry edukacyjne stymulujące umiejętności komunikacyjne dzieci w wieku przedszkolnym , Wpływ zajęć arteterapeutycznych w zakresie sztuk plastycznych na rozwój psychoruchowy u dzieci w wieku przedszkolnym. Ruch i muzyka dla malucha i starszego zucha. Jest osobą opiekuńczą, odpowiedzialną i otwartą, dzięki czemu stara się nawiązać jak najlepszą współpracę z rodzicami, a dzieci nie tylko ją szanują ale i kochają. Próbuje stworzyć takie warunki pracy, aby każde z jej wychowanków mogło poczuć się w przedszkolu kochane, bezpieczne i radosne.

 

                                                          OPIEKUNKI

GRUPA MGIEŁKI

 

Agnieszka Malesa– moja praca to moja pasja. Stale uczę się czegoś nowego od maluchów. Ich uśmiechnięte buzie potrafią przynieść radość nawet w trudnych chwilach. Swoją cierpliwością, uśmiechem i wiedzą o małym człowieku wspieram jego codzienny rozwój. Uśmiechy, jakimi na co dzień obdarowują mnie to wspaniała nagroda za to co robię. Jestem przekonana, że dokonałam dobrego wyboru w sprawach swojej ścieżki zawodowej ponieważ ukończyłam dwuletnią Szkołę Kwalifikacji Zawodowych o specjalności – asystent nauczyciela przedszkola i opiekun dziecięcy. Podnosząc Swoje kwalifikacje ukończyłam szkolenia takie jak: diagnoza i terapia zespołu Aspergera, jak motywować dzieci wg Porozumienia Bez Przemocy(NVC), Autyzm-potrafię rozpoznać. Gry, zabawy i zajęcia w grupie żłobkowej, Dziecięca matematyka wg koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, doskonalenie umiejętności wychowawczych wg metody T.Gordona, Glottodydaktyka- wczesnej edukacji językowej dla dzieci wg koncepcji prof. B.Rocławskiego, Zabawy z chustą animacyjną oraz Warsztaty teatralne.

Małgorzata Maciejak– jestem osobą cierpliwą i pomysłową, nie straszne mi wygłupy z dziećmi na podłodze, brudzenie rąk farbą czy plasteliną. Ukończyłam kurs na opiekunkę w żłobku i klubie dziecięcym. Od kiedy pamiętam opiekowałam się dziećmi. Mam doświadczenie zarówno jako niania jak i w przedszkolach oraz klubie dziecięcym. W  naszym żłobku prowadzę zajęcia z sensoplastyki, które polegają na pobudzaniu u dzieci wszystkich zmysłów, bawimy się różnymi masami plastycznymi, wodą, farbami, mąką, ryżem, galaretką itp. Praca z naszymi ” Elfikami” sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.

Magdalena Gawryś-  od zawsze chciałam pracować z dziećmi, organizować im czas, motywować do zabawy. Praca z nimi to moja pasja, która daje mi dużą satysfakcję oraz poczucie spełnienia zawodowego. Moim zadowoleniem z wykonanej pracy jest uśmiech na twarzy dziecka, kiedy widzę jak rosną, rozwijają się i osiągają swoje małe sukcesy. Prowadzę w grupach zajęcia muzyczno-taneczne, mają one bardzo korzystny  wpływ na rozwój intelektualny, fizyczny i emocjonalny. Zajęcia uczą dzieci koncentracji, poprawiają pamięć, mają wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci.

 

GRUPA PROMYCZKI

 

Karolina Rybak– Gdybym miała opisać siebie w trzech słowach powiedziałabym: kreatywna, energiczna, uśmiechnięta. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3. Ukończyłam kurs na opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym. Staram się stale podnosić swoje kwalifikacje, dlatego często biorę udział w różnego rodzaju szkoleniach. Na swoim koncie mam między innymi takie jak: ,,Pląsy w żłobku”, ,,Matematyka sensoryczna”, ,,Pedagogika Marii Montessori- edukacja i terapia”, ,,Trening umiejętności społecznych” i wiele innych. Praca z dziećmi to moja największa pasja. Kiedy widzę radość i uśmiech na buziach naszych podopiecznych, jest to dla mnie największa nagroda. Kocham to co robię i nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu.

Wiktoria Sobieraj– od zawsze moim marzeniem była praca z maluchami. Przy nich zawsze jestem uśmiechnięta i z sama przyjemnością chodzę do pracy. Z tego samego powodu zaczęłam studia o kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Mam nadzieje , że to pozwoli mi na bycie lepszą ciocią. Praca z dziećmi rozwija kreatywność, pobudza najwyższy szczebel fantazji a przy tym uczy szczerości. Pomimo, że to my się nimi opiekujemy to one nas uczą cierpliwości, pogody ducha i cieszenia się z każdej chwili. Jeżeli swoją osoba mogłabym pomóc w rozwoju dzieci to chętnie będę szła dalej ta ścieżka zawodową i czerpała z tego samą przyjemność. Moja praca moje hobby:)

 

GRUPA RÓŻYCZKI

 

Natalia Połubińska– Jestem osobą otwartą, komunikatywną, lubiącą prace z dziećmi. Ukończyłam kurs na opiekunkę. Miałam również staż w przedszkolu. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi pracując jako pomoc w przedszkolu, jak również jako niania. W swojej pracy z Maluszkami staram się podchodzić indywidualnie do każdego z nich, by czuło się swobodnie i bezpiecznie. Dobrze dogaduje się ze starszymi jak i z małymi dziećmi. Moim zadowoleniem z wykonywanej pracy jest uśmiech na twarzy Dziecka, kiedy widzę jak rosną, rozwijają się i osiągają swoje małe sukcesy pod moim okiem.

Monika Kania– Kocham Dzieci, a w szczególności żłobkowe Elfiki. Ukończyłam Policealną Szkołę Kwalifikacji Zawodowych o kierunkach: asystent nauczyciela przedszkola i opiekun dziecięcy, oraz kurs opiekuna dziecięcego, „Spektrum autyzmu” oraz kurs „Adaptacja i lęk separacyjny”.  Dodatkowo w naszym żłobku prowadzę warsztaty „Barwy wokół nas”, na których Dzieci poprzez zabawę, uczą się podziału barw, rozróżniania i zapamiętywania kolorów. Prywatnie jestem ogromną szczęściarą, gdyż dzięki „Przystani Elfów”, czuję, że zawodowo wreszcie znalazłam się we właściwym miejscu. Praca w żłobku daje mi ogromną radość i satysfakcję, wszystkie Maluszki traktuję jak swoje własne dzieci, okazując im szacunek, zainteresowanie i dużo miłości. Uwielbiam: książki, gotowanie i malowanie. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań by Państwa Dzieci, czuły się u nas kochane i szczęśliwe.

Ania Gawińska- Jestem osobą otwartą, komunikatywną. Ukończyłam kurs na opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym. Od 4 lat pracuję z dziećmi lecz moją pracę  i dzieci z naszego żłobka pokochałam całym sercem. Wiele radości przynosi mi przekazywanie wiedzy poprzez zabawę, szczególnie na zajęciach pt.: Doświadczenia i Eksperymenty, które prowadzę. Patrzenie jak nasze maluszki uczą się nowych rzeczy jest dla mnie najlepszym uczuciem na świecie. Każdy dzień zaczynam z uśmiechem i tak też go kończę.

mgr. Marta Chmielewska–w żłobku pełnię funkcje psychologa oraz opiekunki dziecięcej. Moje doświadczenie w pracy z dziećmi sięga 10 lat. Spotkania z dziećmi są moją pasją, dlatego obecne stanowisko sprawia mi sporo radości i daje satysfakcję. Myślę, że dzieci to odczuwają często przytulając się do mnie – szczególnie, gdy pilnie muszę coś zrobić ???? Bliskie mi jest wychowanie w bliskości oraz metoda Montessori. Każde dziecko jest dla mnie ważne, niczym moje własne. Rozumiem, że rozłąka rodzica z maluchem i dziecka z rodzicem jest trudna, dlatego okazuję podopiecznym dużo ciepła, by czuły się bezpiecznie i szczęśliwie. Obecnie jestem „na czasie”, ponieważ od 2 i pół roku mam zaszczyt bycia mamą.

Hania Łokietek- położna- największym bogactwem i wartością są dzieci i to właśnie zachęciło mnie aby zostać położną. Pracowałam w szpitalu w tak zwanym pionie położniczo-ginekologicznym. Po kilku latach zostałam położną w zespole wyjazdowym pogotowia ratunkowego. Później zdobyłam licencjat ratownika medycznego w WSPiA Poznań. Swoje umiejętności wykorzystałam w zespole wyjazdowym pogotowia ratunkowego oraz dyspozytora medycznego w CPR. Obecnie od 4 lat swoje doświadczenie zawodowe spełniam funkcją położnej oraz opiekunki w żłobku. To jest moje uwieńczenie marzeń i pełnej satysfakcji opieki nad maluszkami.